Program


Prodej vstupenek

Festivalový program, který probíhá po celou dobu Blacksphere festival

  • Kreativní dílny a animace.
  • Jak na dokument? Připojte se do týmu nadšených filmařů, kteří průběžně natáčejí festival.
  • Jan Harant – Jak vzniká obraz Tančírny
  • Eva Stříbrská – Výstava ilustrací Remíz
  • Matouš Marek – Výstava Mezi hlavou, srdcem a Měsícem
  • Bistro Pusinka

Program po dnech

Filmová tvorba – Ukrajina

Filmová tvorba – Ukrajina

Promítání

Pátek 24. 6. 2022, 12:00–13:00

Zahraniční host – Matylda Gurne

Zahraniční host – Matylda Gurne

Rozhovor

Pátek 24. 6. 2022, 13:00–14:00

Vizuálně podmanivá filmová tvorba – Evropa

Vizuálně podmanivá filmová tvorba – Evropa

Promítání

Pátek 24. 6. 2022, 13:00–14:00

Krátký hraný film – Evropa

Krátký hraný film – Evropa

Promítání

Pátek 24. 6. 2022, 14:00–15:00

Toy Machine – Cirkusárium

Toy Machine – Cirkusárium

Divadlo

Pátek 24. 6. 2022, 14:00 – 15:00

Filmová tvorba – Polsko

Filmová tvorba – Polsko

Promítání

Pátek 24. 6. 2022, 15:00–16:00

Václav Marhoul

Václav Marhoul

Rozhovor

Pátek 24. 6. 2022, 15:00–17:00

Vyrábíme knihu

Vyrábíme knihu

Knihařská dílna

Pátek 24. 6. 2022, 15:00–16:00

Krátké hrané filmy – Evropa

Krátké hrané filmy – Evropa

Promítání

Pátek 24. 6. 2022, 16:00–17:00

Kreslíme a posíláme pohledy

Kreslíme a posíláme pohledy

Knihařská dílna

Pátek 24. 6. 2022, 17:00–18:00

Studio Kouzelná animace Zlín

Studio Kouzelná animace Zlín

Přednáška

Pátek 24. 6. 2022, 18:15–19:45

Miss Petty

Miss Petty

Koncert

Pátek 24. 6. 2022, 20:00–21:00

Slavnostní zahajovací večer Blacksphere

Slavnostní zahajovací večer Blacksphere

Pátek 24. 6. 2022, 21:20–23:00

Samuel Kay Forrest

Samuel Kay Forrest

Promítání

Pátek 24. 6. 2022, 22:00–23:30

Bratři

Bratři

Koncert

Pátek 24. 6. 2022, 23:00–24:00

Zahraniční host – Karl Oskar Åsli

Zahraniční host – Karl Oskar Åsli

Rozhovor

Sobota 25. 6. 2022, 10:00–11:00

Eva Stříbrská – Remíz

Eva Stříbrská – Remíz

Vernisáž

Sobota 25. 6. 2022, 11:00–11:30

Krátké filmy – USA

Krátké filmy – USA

Promítání

Sobota 25. 6. 2022, 11:15–11:45

Kreativní dílna

Kreativní dílna

Knihařská dílna

Sobota 25. 6. 2022, 11:30–12:30

Tomáš Vorel

Tomáš Vorel

Rozhovor

Sobota 25. 6. 2022, 12:00–14:00

Blacksphere vítězové 2021

Blacksphere vítězové 2021

Promítání

Sobota 25. 6. 2022, 12:00–13:00

Toy Machine – Král Karel

Toy Machine – Král Karel

Divadlo

Sobota 25. 6. 2022, 13:00–14:00

Animované krátké filmy

Animované krátké filmy

Promítání

Sobota 25. 6. 2022, 13:00–14:00

Krátké vizuálně podmanivé filmy

Krátké vizuálně podmanivé filmy

Promítání

Sobota 25. 6. 2022, 14:00–15:00

Markéta Pilátová – Kiko a princezna z tundry

Markéta Pilátová – Kiko a princezna z tundry

Čtení

Sobota 25. 6. 2022, 14:00–15:00

Krátké animované filmy – Blízký východ

Krátké animované filmy – Blízký východ

Promítání

Sobota 25. 6. 2022, 15:00–16:00

Markéta Pilátová

Markéta Pilátová

Knihařská dílna

Sobota 25. 6. 2022, 15:00–16:00

Vyrábíme knihu

Vyrábíme knihu

Knihařská dílna

Sobota 25. 6. 2022, 16:00–17:00

Teri Varhol – Trashold

Teri Varhol – Trashold

Premiéra, Rozhovor

Sobota 25. 6. 2022, 16:00–16:30

Jaroslav Hrdlička, Jan Burian – Prázdniny

Jaroslav Hrdlička, Jan Burian – Prázdniny

Představení

Sobota 25. 6. 2022, 16:10–17:50

Teri Varhol – Augury

Teri Varhol – Augury

Autogramiáda

Sobota 25. 6. 2022, 16:30–17:30

Knihovědní detektivové

Knihovědní detektivové

Promítání

Sobota 25. 6. 2022, 18:00–19:00

Mariana Jouzová – Filmová hudba

Mariana Jouzová – Filmová hudba

Představení

Sobota 25. 6. 2022, 18:00–20:00

Jan Harant – Bau Max, Bohnice, AVU

Jan Harant – Bau Max, Bohnice, AVU

Rozhovor

Sobota 25. 6. 2022, 19:00–20:30

Tlačenka I. a II. díl

Tlačenka I. a II. díl

Promítání

Sobota 25. 6. 2022, 19:00–20:00

Michal Hartman

Michal Hartman

Rozhovor

Sobota 25. 6. 2022, 20:00–21:00

Dokumentární film King of Beasts

Dokumentární film King of Beasts

Promítání

Sobota 25. 6. 2022, 20:00–21:30

Slavnostní předání ocenění Blacksphere

Slavnostní předání ocenění Blacksphere

Sobota 25. 6. 2022, 21:30–22:35

Krátké hrané filmy – Evropa

Krátké hrané filmy – Evropa

Promítání

Sobota 25. 6. 2022, 22:00–23:00

Tlačenka III. díl

Tlačenka III. díl

Premiéra

Sobota 25. 6. 2022, 22:35–23:00

Katastr

Katastr

Koncert

Sobota 25. 6. 2022, 23:00–24:00

Katastr Dj’s

Katastr Dj’s

Koncert

Sobota 25. 6. 2022, 24:00–02:00

Zahraniční host – Kaveh Kanani

Zahraniční host – Kaveh Kanani

Rozhovor

Neděle 26. 6. 2022, 11:00–12:00

Mariana Jouzová – Filmová hudba II

Mariana Jouzová – Filmová hudba II

Představení

Neděle 26. 6. 2022, 12:00–13:00

Animované krátké filmy – Asie

Animované krátké filmy – Asie

Promítání

Neděle 26. 6. 2022, 12:00–13:00

Toy Machine – Kocour v botách

Toy Machine – Kocour v botách

Divadlo

Neděle 26. 6. 2022, 12:00–13:00

Animované krátké filmy – Jižní Amerika

Animované krátké filmy – Jižní Amerika

Promítání

Neděle 26. 6. 2022, 13:00–14:00

Kateřina Tučková

Kateřina Tučková

Literární soutěž Kolébka

Neděle 26. 6. 2022, 13:00–14:00

Martin Páv

Martin Páv

Rozhovor

Neděle 26. 6. 2022, 14:00–16:00

Tvoříme omalovánky a pohledy

Tvoříme omalovánky a pohledy

Knihařská dílna

Neděle 26. 6. 2022, 14:00–15:00

Jan Burian, Jaroslav Hrdlička – Prázdniny II

Jan Burian, Jaroslav Hrdlička – Prázdniny II

Představení

Neděle 26. 6. 2022, 14:15–15:45

Eva Stříbrská – Remíz

Eva Stříbrská – Remíz

Dílna

Neděle 26. 6. 2022, 15:00–16:00

Načeva – Zdivočelí koně

Načeva – Zdivočelí koně

Koncert

Neděle 26. 6. 2022, 16:00–17:00

Vyrábíme knihu

Vyrábíme knihu

Knihařská dílna

Neděle 26. 6. 2022, 16:00–17:00

Zahraniční host – Anastasiia Lukova

Zahraniční host – Anastasiia Lukova

Rozhovor

Neděle 26. 6. 2022, 16:00–17:00

Dokumentární film Murder Most Modest

Dokumentární film Murder Most Modest

Promítání

Neděle 26. 6. 2022, 17:00–19:00

Hraný film Journey in the Void

Hraný film Journey in the Void

Promítání

Neděle 26. 6. 2022, 19:00–21:00

Matouš Marek – Mezi hlavou, srdcem a Měsícem

Matouš Marek – Mezi hlavou, srdcem a Měsícem

Představení, Vernisáž

Neděle 26. 6. 2022, 19:30–21:00

Krátké hrané filmy – Jižní Amerika, Asie

Krátké hrané filmy – Jižní Amerika, Asie

Promítání

Neděle 26. 6. 2022, 21:00–22:00

Závěrečný večer Blacksphere

Závěrečný večer Blacksphere

Neděle 26. 6. 2022, 21:30–23:00